La Undecima!

Реал Мадрид е носителят на Шампионската Лига, след драма срещу градския съперник Атлетико! "Кралският Клуб" спечели единадесетата си титла (La Undecima) в турнира на богатите! "Лос бланкос" завоюваха купата с големите уши след рулетката на дузпите.

В редовното време и в продълженията двата отбора не се победиха, завършвайки при резултат 1-1. За Реал Мадрид се разписа капитанът Серхио Рамос в 15-та минута, след заучено статично положение, при което Бейл отклони с глава центриране на Тони Крос към куп от футболисти в наказателното поле, където Рамос се оказа най-съобразителен.

Яник Ферейра Караско пък възстанови равенството в 79-та минута. Младият белгиец завърши отлична три ходова акция и се оказа жокера на Диего Симеоне, защото след пускането му в игра, Караско успя да промени целия развой на мача.

"Дюшекчиите" можеха да изравнят много по - рано, но Антоан Гризман не реализира отсъдена дузпа в началото на второто полувреме. Марк Клатънбърг даде най-тежкото наказание след нелепо нарушение на Пепе срещу Фернандо Торес.

При изпълнението на единайсет метровите удари Реал спечели с 5-3. Точни за "белите" бяха: Лукас Васкес, Марсело, Бейл, Рамос и Роналдо. За "атлети" грешник се оказа Хуан Фран, който пропусна своята дузпа, като уцели страничната греда, останалите му съотборници вкараха в следния ред - Гризман, Габи и Саул Нигез.

"Белият Балет" се превръща в същински хегомон в турнира, печелейки 11 от играни 14 финала. Съдбата се оказа пък прекалено жестока за Атлетико, които изиграха много равностоен и силен мач. "Рохибланкос" губят трети финал в своята история, като преди две години, отново Реал се оказа техният палач.

Зинедин Зидан спечели престижното отличие още в първия си сезон в клуба. Французинът е печелил трофея и като помощник на Карло Анчелоти и като футболист, вкарвайки победния гол срещу Байерн Леверкузен.