Испания размаза Южна Корея с 6-1

Испания разби Южна Корея с 6-1 в приятелска среща изиграла се в Залцбург, Австрия. Отборът на Висенте дел Боске показа отлична игра и добра резултатност. Само на полувремето резултатът вече беше класически. Алваро Мората(50,89) и Нолито(38,54) вкараха по два гола, а Сеск Фабрегас(32) и Давид Силва(30) добавиха по още едно попадение. За домакините почетният гол бе дело на Жу Се- Йон(83).

Ектор Белерин, който трябваше да замества получилия контузия Дани Карвахал изигра цял мач, а впечатление направи липсата на играчи в състава от финалистите в Шампионската Лига - Атлетико и Реал Мадрид, които по всяка вероятност имат нужда от повече почивка преди началото на Европейското.

Южна Корея пък прекъсна серията си от 9 срещи без допуснат гол, което се превърна в национален рекорд за Азиатската страна.