Белгия с шокиращо реми у дома, а Полша се изложи пред собствена публика

Белгия успя да се измъкне от загуба срещу непретенциозния тим на Финландия, завършвайки 1-1. Ромелу Лукако трябваше да влиза в игра, за да изравни резултата в 89-та минута. В началото на втората част Хамалайнен даде преднина на скандинавците.

Резултатът е повече от шокиращ с оглед състава, на който заложи Марк Вилмоц. В него личаха всички звезди, с които "червените дяволи" ще се борят за титлата на Евро 2016. За Финландия ремито е истински подвиг, имайки предвид последните резултати на отбора, където в четири мача, регистрираха 4 загуби с голова разлика 0-11.

Полша пък прекрати победната си серия от 7 поредни успеха. Холандия прекърши с 1-2 "дружина полска" в Гданск, като показа страхотна игра на контраатака. След фиаското в квалификациите, Дани Блинд залага на изключително млад и неопитен отбор, който успя да изненада своя опонент на два пъти чрез Янсен(33) и Жоржиньо Вайналдум(76). За Полша точен бе Артур Йеджейчик в 60-та минута, засичайки центрирае след корнер.

На Европейското, Полша ще трябва да мери сили с отборите на Германия, Северна Ирландия и Украйна.