Измъчена победа на Англия над 10 от Португалия

Англия постигна трудна победа над Португалия с 1-0. Единственият гол в двубоя, бе дело на бранителя на Манчестър Юнайтед - Крис Смолинг в 86-та минута.

Срещата не предостави много интересни моменти пред двете врати, като головите положения почти липсваха. В 38-та минута отборът на гостите остана с човек по - малко, след като Бруно Алвеш се опита да отнесе главата на Хари Кейн с ритник присъщ по - скоро за бойните изкуства.

След като останаха в намален състав, португалците се затвориха още повече и работа за Джо Харт нямаше до края на срещата. Неговият колега Руи Патрисио също скучаеше, тъй като играчите в "бяло" не можеха да измислят нищо интересно, за да преодолеят добре построената защита пред него.

Голът за "Трите Лъва" падна след центриране на Рахим Стърлинг, който намери точно включилият се в атака Смолинг, а за бранителя бе фасулска работа да отклони неспасяемо топката за единственото попадение в мача.

За Португалия почивка получи мега звездата Кристиано Роналдо и неговият съотборник в Реал Мадрид - Пепе.