"Самураите" разпраха клетите възпитаници на Петев

В мач за "Кирин Къп", българският национален отбор бе пометен от домакините Япония с    7-2 пред 60 000 души на "Тоята Стейдиъм" в Нагоя.

Преди приятелския турнир, Ивайло Петев обяви, че ще се опитаме да се представим достойно, което след днешния пърформънс, изглежда меко казано смешно.

Само през първото полувреме Божидар Митрев трябваше да вади четири пъти топката от своята врата.  Оказаки още в трета минута подхвана очертващия се разгром, отбелязвайки с глава. Кагава(26,35) на два пъти наказа безобразната защита на нашите, оформяйки класически резултат за около половин час игра. Мая Йошида отбеляза четвъртия гол в 38-та минута и прати "трикольорите" да почиват с четири попадения пасив.

Второто полувреме "самураите" не проявиха милост и набързо резултатът набъбна до 6-0, след като отново футболистът на Саутхямптън Йошида бе точен в 53-та минута, а три минутки по - късно Усами ликуваше, реализирайки шестия гол в нашата врата.

За да не бъде срамът толкова голям, Михаил Александров върна попадението за 6-1 в 59-та минута. Чочев отбеляза втория и последен гол за българите в 82-та минута.

Малко преди края от дузпа за японците вкара Асано, оформяйки крайния резултат от 7-2. Георги Миланов пък пропусна за нашите единадесет метров удар две минутки след точното изпълнение на Асано.

Така Япония продължава великолепната си серия без загубен мач, като тази победа я удължава на 11 срещи, в които тимът воден от Вахид Халилходжич не познава вкуса на загубата.

На финала в турнира "Кирин Къп", Япония ще се изправи срещу Босна и Херцеговина, които надделяха над Дания след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора завършиха 2-2, което автоматично праща датчаните в мача за третото място с България.