Копа Америка започна с победа на Колумбия над домакина САЩ

Копа Америка стартира с успех на Колумбия с 2-0 над Щатите, които са домакин на турнира. Головете за отбора на Пекерман вкараха Сапата в 8-та минута и Хамес Родригес от дузпа в 42-та.

През целия двубой Колумбия доминираше в срещата, като южноамериканците владееха повече топката и създаваха опасности пред вратата на Брад Гузън. Двете попадения бяха отбелязани през първата част, като Сапата откри резултата в самото начало на мача, а в края на полувремето капитанът Хамес Родригез вкара от бялата точка.

През втората част нещата не се промениха особено. Клинсман нямаше какво повече да губи и прати своя отбор малко по - смело в предни позиции. Клинт Демпси бе основната заплаха за стржа на Арсенал Оспина. Ветернът в тима на САЩ първо стреля опасно с глава след изпълнение на корнер и топката бе изчистена от бранител от самата гол линия, а малко п о- късно изпълни опасен свободен удар, но Оспина успя с вещина да спаси.

Неприятно за "лос кафетерос" бе напускането на Хамес Родригез, който при едно единоборство получи контузия в рамото и бе заменен. В 75-та минута Карлос Бака можеше да направи резултата класически, но изстрелът му срещна напречната греда.

Останалите отбори в групата са Коста Рика и Парагвай, които се изправят в полунощ един срещу друг.