Резултати и голмайстори от по - интересните приятелски срещи, които се изиграха вчера

Вчера се изиграха редица приятелски срещи, които помогнаха на отборите да направят последна проверка преди старта на Евро 2016. Домакинът на турнира Франция се наложи с класическото 3-0 над Шотландия.

Головете за "петлите" бяха дело на Оливие Жиру(8,35).  С двете си попадения, нападателят отговори на своите критици и публиката, която в предишната контрола с Камерун, освирка футболиста. Крайният резултат оформи колегата на Жиру в Арсенал - Лоран Косчелни в 39-та минута.

Холандия продължава с победната си серия в приятелските срещи. След като "лалетата" надвиха класиралия се за Евро 2016 силен тим на Полша преди дни, вчера се справиха с друг не по - малко качествен състав, който също ще играе на Европейското, в лицето на Австрия. Отборът воден от Дани Блинд се наложи с 0-2, а головете бяха реализирани от същите футболисти, които вкараха и във вратата на поляците - Янсен(8) и Жоржиньо Вайналдум(66).

Германия победи Унгария с 2-0, като срещата започна ударно за немците с гол на Дракслер още във 2-та минута. Попадението беше несправедливо отменено заради засада, като на повторенията се видя как играчът на Волфсбург излиза от дълбочина и не е по никакъв начин зад защитата на противника. Полувремето завърши с гол аванс в полза на Маншафта, като Ланг си отбеляза автогол. През втората част Томас Мюлер оформи крайния резултат от 2-0 с попадение в 63-та минута.

Постни нули беше резултатът в края на мача между Словакия и Севера Ирландия, а Хърватска напомпа самочувствие срещу Сан Марино, побеждавайки с 10-0. По един хеттрик вкараха Марио Манджукич(23,36,38) и Никола Калинич(59,73, 84), а останалите попадения вкраха - Пяца(20),  Сърна(24), Перишич(40) и Иван Ракитич(50).