Резултати и голмайстори от изиграните вчера по -интересни приятелски срещи

Последна подготовка преди началото на Евро 2016 направиха част от участниците на турнира. Швеция надделя над Уелс с класическото 3-0 и прати в сериозни размисли наставника на британците Крис Колман.

Попаденията за "трайконур" отбелязаха Форсберг(40) след асистенция на капитана Златан Ибрахимович, Лустиг(57), като освен гола, той направи и асистенция на Гуйдети, който оформи крайния резълтат от 3-0 в 87-та минута. Звездата на Уелс в лицето на Гарет Бейл не игра цял мач, появявайки се в игра в 64-та минута, но не допринесе с нищо положително за своя отбор.

Белгия трябваше да се реабилитира пред феновете за равенството с Финландия, срещайки друг скандинавски отбор Норвегия. В двубоя трябваше да се случат няколко обрата, за да се стигне все пак до крайния успех на "червените дяволи". Още в 3-та минута Лукако даде аванс на домакините, вкарвайки поредния си гол с екипа на националната фланелка. Футболистът на Борнемут Джошуа Кинг обаче изравни в 21-та минута, правейки резултатът 1-1. В началото на второто полувреме Ветон Бериша направи пълен обрат за 1-2. Домакините обаче не оставиха нещата така и в рамките на 3 минути изковаха победата с голове на Азар(70) и Симан(73).

Сърбия и Русия врътнаха приятелско реми 1-1. Джюба бе точен в 85-та минута, а Митрович възстанови равенството в 88-та. Турция пък спечели срещу Словения с ранен гол на Йълмъз още в 5-тата минута.