Мексико стартира с успех над Уругвай, Венецуела също взе три точки

Снимка: webadictos.com

В Група "С" от Копа Америка Мексико и Венецуела излязоха на първите две места след победи над Уругвай и Ямайка. В дербито между "ацтеките"  и "урусите" драмата беше пълна.

Перейра си отбеляза автогол още в 4-та минута, с който Мексико излезе напред в резултата. Проблемите за Уругвай се задълбочиха, когато в самия край на първото полувреме Весино бе изгонен за втори жълт картон. През второто полувреме нов червен картон бе показан на Гуардадо от тима на Мексико, с което численото равенство на терена бе възстановено.

Възстановено бе и равенство в резултата, след като Диего Годин изравни в 74-та минута с глава и по всичко изглеждаше, че в двубоят няма да има излъчен победител. Това не се случи и драмата се разрази в последните минути, когато с два късни гола на Рафа Маркес(85) и Ектор Ерера в добавеното време, Мексико спечели важна победа с 3-1.

Венецуела пък изскопчи успеха от Ямайка с гол на играча на Торино Мартинез, който бе точен в 15-та минута. Пвече голове не бяха отбелязани, а ямайците трябваше да доиграват срещата с човек по -малко, тъй като през първата част, към душовете бе пратен Остин с директен червен картон.