Испания заминава на европейското с подвита опашка

Сериозен шамар понесе Испания преди Евро 2016. "Ла фурия" загуби приятелска среща от Грузия с 0-1, изиграла се на стадиона на Хетафе в Мадрид.

Тимът на Висенте дел Боске не направи нищо креативно и нямаше никаква идея как може да преодолее защитаната стена от 11 грузинци пред себе си. Най близо до гола за Испания бе халфът на Байерн Мюнхен Тиаго Алкантара, който след далечен удар уцели страничната греда.

След контраатака в края на първата част, грузинците успяха да реализират единствения гол в мача в 40-та минута чрез Окиашвили. През второто полувреме Дел Боске пусна Давид Силва и Иниеста, които трябваше да раздвижат нещата, но планът не сработи.

Единствено далечни изстрели на Нолито представляваха някакава минимална заплаха за грузинската врата. Младата звезда на Реал Мадрид Лукас Васкес, както и Адуриз, който игра цял мач определено разочароваха в предни позиции, което определено би улеснил избора на Дел Боске с Алваро Мората, който да води атаката във Франция.

Грузия пък успя да направи сериозна изненада, побеждавайки Испания, като успехът идва след тежката загуба от Румъния в предишната приятелска контрола, завършила 5-1 в полза на северната ни съседка.