Потугалия сложи седмица на Естония и заминава за Евро 2016

В последната си проверка преди старта на Европейското Първенство във Франция, Роналдо и компания разгромиха Естония със 7-0. Двубоят се изигра на препълнения "Естадио де Луш" в Лисабон.

Рикардо Куарешма се превърна в герой за тима ръководен от Фернандо Сантош. Футболистът на турския Бешикташ вкара два гола и направи две асистенции. Именно той центрира технично с външен фалц, намирайки Кристиано Роналдо, а мегазвездата на Реал Мадрид с плонж вкара много красив гол в 36-та минута. В 39-та Куарешма вкара истинско бижу, прехвърляйки технично стражът на Естония. В самия край на първото полувреме, Кристиано показа, че и той може да прехвърли вратаря и направи резултатът класически.

През втората част, феновете видяха нови четири гола във вратата на Естония. Данило Перейра бе точен с глава в 55-та минута, след центриране на Рикардо Куарешма от корнер. В 61-та минута автогол си отбеляза Метс, докато в 77-та звзездата на Куарешма отново блесна за   6-0. Появилият се като смяна Едер, оформи крайното 7-0 в 80-та минута.

Португалия стартира участието си на Евро 2016 на 14 юни, като в първия си мач се изправя срещу отбора на Исландия.