Бразилия показа, че и без голяма част от звездите си може да играе футбол

Бразилия срази Хаити със 7-1 и оглави класирането в Група B с актив от 4т. , колкото имат и Перу, но с по -добра голова разлика. Въпреки че за Копа Америка почивка в отбора на Селесао получиха голямата звезда на Барселона Неймар, играчите от Премиър Лийг - Оскар, Фернандиньо и Фирминьо, както и легендата Кака.

Очевидно тези липси не повлияха върху мача с Хаити, където Коутиньо(14,29,90) вкара хеттрик, Ренато Аугусто(35,86) добави две попадения, а останлите голове бяха вкарани съответно от Габриел в 59-та и Лукас Лима в 67-та минути.

В останалия сблъсък от групата Еквадор и Перу завършиха 2-2. Перуанците могат да съжаляват за изпусната победа,тъй като поведоха с два бързи гола на Куева и Флорес, но допуснаха изравняване, което стана факт благодарение на попаденията на играчът на "чуковете" Енер Валенсия(39) и Боланьос в 49-та минута.

В последните два мача от групата ще се изправят Бразилия срещу Перу, както и Хаити срещу Еквадор.