Франция с инфарктна победа на старта на Евро 2016

Франция изкопчи в последните минути успеха срещу Румъния и спечели с 2-1. За домакина на първенството точни бяха Оливие Жиру(58) и Димитри Пайе(89), докато за Румъния от дузпа се разписа Богдан Станчу(65).

Двубоят бе страхотен спектакъл, с множество голови положения пред двете врати и се превърна в едно достойно откриване на Евро 2016. Още в третата минута Уго Лорис трябваше да спасява от гол линията изстрел на Станчу.

"Петлите" отговориха с неточен удар с глава на Жиру и греда на Антоан Гризман в 14-та минута. До края на полувремето отново Гризман имаше шанс да открие резултата, но без успех.

През вторите четиридесет и пет минути отново северните ни съседи получиха отлична възможност за гол. В 48-та минута Станчу беше намерен непокрит в  наказателното поле. Футболистът стреля с ножичен удар, но топката не намери очертанията на вратата. В 58-та минута падна първото попадение, дело на Оливие Жиру. Нападателят се възползва от неумела намеса на стража Татарушано, който се размина с топката, а тя се озова право на главата на тарана на Арсенал, за да влети неспасяемо в мрежата.

Радостта на "петлите" не изтрая дълго време. В 65-та минута реферът Виктор Касай отсъди дузпа за Румъния, която бе точно изпълнена от Богдан Станчу и резултатът бе изравнен.

Дешан реагира светкавично, пускайки в игра Кингсли Коман, на мястото на Антоан Гризман, а след това и Антони Марсиал, който замени Пол Погба. В герой обаче се превърна Димитри Пайе, който вкара минута преди изтичането на редовното време изключително красив гол.

След победата Франция оглавява временно група А, преди утрешния мач между Албания и Швейцария.