Аржентина се класира на 1/4 финал след бой над Панама

Аржентина победи Панама с 5-0 и се класира на 1/4 финал за Копа Америка. В герой на отбора отново се превърна звездата Лионел Меси(68,78,87), който наниза хеттрик, а останалите две попадения бяха дело на Отаменди(7) и Кун Агуеро(90).

Бранителят на Манчестър Сити Николас Отаменди откри след прекрасно центриране от страна на Анхел ди Мариа в 7-та минута. Панама не се притесни от получения гол и опитваше да създава опасности пред вратата на Серхио Ромеро. Нещата обаче се влошиха, след като Годой получи втори жълт, а след това респективно червен картон в 31-та минута.

Въпреки че играха с човек повече, "гаучосите" не можеха да създадат нови опасности, които да доведат до успокоително второ попадение. Всичко обаче се преобърна с влизането на Меси в игра малко след 60-та минута. Звездата на Барселона не се нуждаеше от много време, за да вкара за 2-0. Страхотно изпълнение от негова страна на пряк свободен удар направи резултата класически, а в 87-та минута той оформи и своя хеттрик. В добавеното време, Серхио Агуеро, който се появи на мястото на Гонсало Игуаин, реализира последния гол в срещата.

Чили успя да спечели трудна победа над Боливия с 2-1. Предишният носителят на трофея успя да стигне до успеха с две попадения на Артуро Видал(46, 90+10 - дузпа), а за Боливия точен беше Кампос в 61-та минута.

Чилийците ще се изправят в пряк сблъсък за преминаване в четвъртфиналната фаза на турнира срещу Панама, а Боливия ще доиграе груповата фаза с мач срещу Аржентина, след който участието на тима приключва на Копа Америка, поради двете допуснати поражения.