Швейцария с минимален успех срещу Албания

Швейцария победи Албания с 1-0 във втория мач от група А и се изравни на върха с домакина Франция. Единственият гол в мача бе дело на централния защитник Фабиан Шер в 5-та минута.

Бранителят отбеляза с глава след центриране от корнер и не добра намеса на вратаря Бериша. Проблемите за Албания се задълбочиха, след като капитанът на "орлите" Лорик Кана получи втори жълт картон и бе изгонен в 37-та минута.

До края на първото полувреме стажът на албанците Бериша изкупи вината си за гола, намесвайки се много добре след изстрели на Зеферович, а един път гредата му помогна след удар на Джемайли.

През втората част "кръстоносците" доиграха мача в лежерно темпо и заслужаваха да бъдат наказани. Това не се случи единствено заради отличните намеси на Ян Зомер, който успя да се справи сам срещу Садику и в последните минути отново озовал се сам срещу Шкендел Гаши.