Уелс спечели важни три точки в Група В

Уелс спечели с 2-1 срещу Словакия! Двата отбора дебютираха на Европейско първенство, но дебютът на словаците беше доста горчив, за разлика от този на Уелс.

Гарет Бейл откри резултата от пряк свободен удар в 10-та минута, а Дуда, който беше влязъл като смяна на мястото на Хрошовски изравни секунди след появяването си на терена в 61-та минута. Крайният резултат оформи друга резерва - Робсън Кану, който реализира победния гол за британците и донесе историческа първа победа на Уелс на Европейско първенство.

Словакия можеше отново да върне численото равенство, но в последните минути, удар на Немец срещна страничния стълб на вратата пазена от Уорд. В късния мач от групата, Англия и Русия ще премерят сили в Марсилия, за да определят класирането, след първия изигран кръг.