Русия изненада Англия в продължението на мача

Англия отново не стартира с победа в началото на Европейско Първенство. "Трите лъва" се сринаха в края на мача, получавайки гол в добавеното време на срещата.

Двубоят завърши 1-1, като и двете попадения паднаха през втората част. Първо Ерик Дайер откри в 73-та минута след отлично изпълнен пряк свободен удар. В 92-та Василий Березутцкий стреля с глава, топката влизаше във вратата, но Глосчаков я добави за всеки случай и оформи крайния резултат.

След победата на Уелс над Словакия по - рано през деня с 2-1, положението на тима на Рой Ходжсън се усложни. Следващият мач на Англия е именно срещу Гарет Бейл и компания, а при нов провал, шансовете за преминаване на групата сериозно биха намалели.

"Трите лъва" не успяват в 9-ти мач да стартират с успех на Европейско първенство, записвайки 5 ремита и 4 загуби.