Хърватска стартира с победа Евро 2016

Хърватска спечели важна победа в група D, побеждавайки Турция с минималното 1-0. Единственият гол отбеляза халфът на Реал Мадрид Лука Модрич в 41-та минута, който вкара страхотно воле от далечна дистанция.

"Шахматистите" контролираха събитията на терена и само късметът попречи на тима воден от Анте Чачич да стигне до по - убедителен успех. През второто полувреме на два пъти горната греда бе верен помощник на Волкан Бабакан. В първия случай изпълнение от пряк свободен удар на Дарио Сърна срещна гредата, а малко след 70-та минута Перишич стреля с глава отново в напречния стълб.

Турците създадоха едно единствено голово положение през първата част, когато Туфан стреля с глава право в ръцете на Субашич. Звездите в отбора Чалханоглу и Арда Туран меко казано разочароваха с представянето си. Много беззъба игра в нападение, граничеща с немощ доведе до пoражението на състава избран от Фатих Терим.

Утре Испания и Чехия ще затворят първият цикъл от мачове в група D.