Полша спечели срещу коравия тим на Северна Ирландия

"Дружина полска" изтръгна трите точки от Северна Ирландия, побеждавайки с минималното 1-0. Голмайстор за поляците бе Аркадиуш Милик в 51-та минута.

Полша доминираше през целия мач, но защитната стена на северноирландците успешно успяваше да неутрализира опасностите пред тяхната врата. Показателно беше изолирането на най-добрият нападател Робърт Левандовски, който не успя да отправи нито един удар към вратата на МакГавърн.

В началото на втората част отлична атака завърши с пас на Блашчиковски към Милик, който вкара единственото и победно попадение в мача. Голът отвори малко островната държава, която през първото полувреме не беше отправила нито един удар към Войчех Сченсни.

Потенциалът на Северна Ирландия не успя да доведе до нещо по - интересно и Полша спечели своята първа победа в групата и първа историческа победа на Европейско Първенство.