Истински спектакъл изнесоха Украйна и Германия в Лил

Германия поведе в група С, след успех над Украйна с 2-0. Точни за Бундестима бяха Шкодран Мустафи(19) и Бастиан Швайнщайгер(90+2).

Двубоят  между двата отбра започна вихрено и още в 4-та минута Мануел Нойер трябваше да спасява със сетни сили опасен удар на Коноплянка.

В 19-та минута, извикания на пожар в националния на Германия Шкодран Мустафи даде аванс на немците в резултата. Бранителят бе повикан на мястото на получилия контузия Рюдигер и оправда доверието на Йоаким Льов по най - добрия начин.

След като отбелязаха гола, Маншафтът даде инициативата на Украйна и бе истински късмет, че не допусна попадение в своята врата. Хачериди стреля опасно с глава от корнер в 27-та минута, но Нойер се намеси с вещина и изби в корнер. Малко след това пък Кедира бе изведен сам срещу Пятов, но стражът успя да спаси своя отбор от второ попадение.

До края на полувремето украинците имаха много възможности да изравнят резултата, но ги опропастиха всичките. Ярмоленко с отличен пас намери Коваленко, който преодоля вратаря на Байерн Мюнхен, но Боатенг изчисти от гол линията.

В 38-та минута топката се оказа във вратата на Германия, но за съжаление на украинците, флагът на страничния съдия отмени попадението им и така резултатът остана непроменен на полувремето.

През втората част двата отбора продължиха да играят на високи обороти. Ракитски тества рефлекса на Нойер от пряк свободен удар в 58-та минута и за пореден път вратарят показа, че днес е непреодолим. Две минути по - късно Пятов също показа, че е на висота и отрази силен изстрел на Кедира от разстояние.

С течение на мача, украинците се поизмориха и не можеха да бъдат толкова опасни, колкото през първата част. Отборът на Германия очаквано контролираше вече все по - уверено развоя на срещата и чакаха своя момент на контраатака. Той дойде в добавеното време, когато Йозил намери появилия се на терена Швайнщайгер, който оформи крайния резултат от 2-0 за Германия.