Скандален гол с ръка изхвърли Бразилия от Копа Америка

Снимка: thebiglead.com

Бразилия напуска Копа Америка след поражение от Перу с 1-0. Единственото попадение в мача бе дело на Рудиас в 75-та минута, но повторенията показаха, че перуанецът вкара коженото кълбо с ръка.

През целия мач нямаше много чисти голови положения. "Кариоките" се опитваха да създадат опасности за гол пред вратата на Перу, но прекалено дефанзивната игра на противника осуетяваше техните намерения.

Първото полувреме завърши без голове. Мачът вървеше добре за Бразилия и дори равенството класираше тима на Дунга на 1/4 финалите, като победител в групата. Перу нямаше друга алтернатива освен победата, което направи тима малко по - офанзивен. Първото по - опасно положение за перуанците бе пряк свободен удар, който накара Алисън да показва класа, избивайки в корнер.

Не се виждаше как някой от двата отбора ще стигне до гол в срещата. Това обаче се случи, след една от изключително редките атаки на Перу, когато Поло центрира, а Рудиас прати с ръка топката във вратата на Бразилия. Попадението предизвика сериозно спиране на играта, заради консултации между съдиите, които бяха обградени от куп от играчи и от двата отбора. Първо гола беше зачетен, после отменен и след сериозни дебати отново признат.

Бразилия не успя да направи достатъчно, за да изравни. Едва дълбоко в добавеното време, Елиаш можеше да вкара изравнително попадение, но не успя да насочи силно топката в очертанията на вратата. След края на срещата, Бразилия трябваше да напусне турнира регистрирайки една победа, равенство и загуба.

В другия мач от група B Еквадор разгроми Хаити с 4-0 и заедно с Перу продължават на 1/4 финалите