Франция се класира напред в турнира Румъния ще се надява на чудо

Франция победи Албания с 2-0 и продължава в следващата фаза на турнира. Головете на "петлите" дойдоха в последните минути като първо се разписа Гризман(90), а след това Димитри Пайе(90+6).

Победата за Франция дойде изключително трудно, като французите отправиха цели 22 изстрела към вратата на Бериша, но само последните два се оказаха в нейното очертание и бяха превърнати в гол.

Албанците играха отлично в защита и използваха всички шансове за контраатака. "Орлите" имаха чудесен шанс дори да поведат след като удар с глава на Метушай срещна гредата.

Малко по -късно гредите станаха по равно, след като Оливие Жиру уцели страничния стълб след удар с глава. Дешан започна мача със странен състав, изваждайки Погба и Гризман от него, замествайки ги с Марсиал и Коман, но през втората част халфът на Ювентус се появи на терена още на почивката, докато Гризман влезе в 68-та минута.

След множеството удари, които летяха покрай и над вратата на Бериша, в 90-та минута най накрая Гризман намери очертанията ѝ, отбелязвайки с глава след отлично центриране на Адил Реми. Димитри Пайе довърши албанците в 95-та минута, като влезе в историята на европейските първенства, вкарвайки най-късния гол.

Победата осигури преминаването на Франция в следващата фаза, а Албания ще трябва да стяга куфарите след две поражения, които до голяма степен могат да бъдат определени като незаслужени.

В по-ранната срещата от група "А" Румъния и Швейцария завършиха 1-1, което съхранява минимални шансове за румънците, които трябва да победят със сигурност Албания и да разчитат на успех на Франция над Швейцария.

Богдан Станку вкара за румънците от дузпа в 18-та минута, като се превърна в първия футболист в историята на европейски първенства реализирайки две попадения в първите два мача на своята страна от дузпа. Сапунаро можеше да направи резултата 2-0, но изстрелът му бе спрян от гредата.

За Румъния пълен мач изиграха футболистите на Лудогорец - Клаудио Кешеру и Андрей Препелица. "Кръстоносците" успяха да спасят точката, след гол на Мехмеди в 57-та минута.