Съдбата си върна всичко, което взе на Англия

Англия спечели инфарктно срещу Уелс с 2-1. Победата дойде в продължението на срещата, тогава, когато тя бе изпусната срещу Русия. Головете в срещата вкараха Гарет Бейл в 42-та минута, а за Англия се разписаха Джейми Варди в 56-та минута и Даниел Стъридж в 92-та.

Двубоят започна със страхотен пропуск  на Рахим Стърлинг в 6-та минута. Адам Лалана намери напълно непокрит футболиста на Манчестър Сити в наказателното поле, но вместо да реализира, Стърлинг прати топката над вратата.

"Трите лъва" продължаваха да натискат, но единственото, което успяваха да спечелят бяха корнери, от които нищо опасно не произлизаше. Уелс се отбраняваше добре и рядко поглеждаше към вратата на своя съперник. В 32-та минута Хари Кейн стреля с глава, топката продължи към вратата на Уелс, рикошира в ръка на бранител, но Феликс Брикс прецени, че е пресилено да посочи бялата точка.

В края на първото полувреме, уелсците спечелиха правото на пряк свободен удар, на около 35 метра от целта. Гарет Бейл изпълни прецизно фаула, а Джо Харт се намеси трагично и допусна топката да влети в мрежата му.

Второто полувреме започна с двойна смяна в състава на "Трите лъва". В игра се появиха Джейми Варди на мястото на неубедителния Кейн и Даниел Стъридж замени Рахим Стърлинг, който също се представи много слабо.

Именно двете резерви се отплатиха на Рой Ходжсън. Първо Джейми Варди отбеляза след грешка на бранителя Ашли Уилямс, който отклони към намиращия се в засада Варди, за да се стигне до изравняването на резултата.

До края на мача англичаните атакуваха, а Уелс се браниха.Отново единствените дивиденти от натиска бяха корнерите. В игра се появи и младокът Маркъс Рашфорд, но и това не помагаше за отбелязване на така важния втори гол.

Все пак в добавеното време Даниел Стъридж успя да вкара за крайното 2-1 и да заплете ситуацията в група В, в която Англия поведе с актив от 4т. , Уелс и Словакия имат по 3т. , а на дъното е Русия с 1т. В последните мачове Англия се изправя срещу Словакия, а Уелс и Русия ще изиграят другият двубой