Северна Ирландия с историческа победа

Северна Ирландия постигна историческа победа над Украйна с 2-0 и може да се каже, че изхвърли украинците от Евро 2016. Головете за дебютанта на европейско първенство вкараха - МакОули(49) и МакГин(90+6).

Двата отбора играха почти цял мач под проливния дъжд в Лион. Както поради метеорологичните условия, така и заради дефанзивния стил на игра на северноирландците, положения през първото полувреме липсваха.

Втората част започна по отличен начин за Северна Ирландия. В 49-та минута МакОули засече с глава центриране от статично положение и направи Пятов безпомощен. Заради градушка мачът бе прекратен за кратко.

До края на срещата Украйна не направи нищо интересно, а в самия край на добавеното време на двубоя МакГин оформи крайния резултат от 2-0. Ако Полша победи или успее да вземе точка от Германия тази вечер, то Украйна ще напусне турнира още след груповата фаза.