Испания не остави шанс на Турция и се класира на 1/8 финал

Испания е третият осминафиналист след като Франция и Италия също преминаха в следващата фаза на турнира. "Ла Роха" се поздрави с класическа победа над Турция с 3-0 и с общ актив от 6т. се нужда само от точка срещу Хърватска, за да спечели група D.

Головете за тима на Висенте дел Боске отбелязаха Алваро Мората на два пъти в 34-та и 48-та минута, както и Нолито в 37-та минута. След меко казано неубедителната игра срещу Чехия, двукратният поред европейски шампион отново излезе като най - изявения фаворит за спечелването на турнира сред букмейкърите, след  страхотната победа над Турция.

Освен невероятната атака и халфова линия, с които винаги впечатляват испанците, трябва да обърнем внимание и на тяхната защита. Впечатляващ рекорд поставиха стълбовете на отбраната на иберийците - Жерард Пике и Серхио Рамос, които за 18 часа и 18 минути на Европейско първенство - включително и шампионата през 2012 в Полша и Украйна, имат допуснат едва един гол.