Белгия с класика срещу Ейре

Белгия отговори на всички критици подобаващо, побеждавайки с 3-0 Република Ирландия. Головете за "червените дяволи" отбелязаха Ромелу Лукако на два пъти в 48-та и 70-та минута, а между двете попадения на нападателя на Евертън, Аксел Витсел отбеляза в 61-та минута.

Първото полувреме завърши без голове и без сериозни положения пред някоя от двете врати. Втората част обаче започна по - най добрия начин за отбора на Марк Вилмоц. Ромелу Лукако оползотвори отлично проведена атака. Нападателят получи пас от Кевин де Бройне, напредна малко с топката и след това я прати неспасяемо във вратата на Ейре.

В 61-та минута Аксел Витсел вкара за 2-0 след като засече с глава центриране на защитника Тома Муние. Крайният резултат оформи Лукако, отбелязвайки второто си попадение в мача след отличен пробив на Еден Азар, който от централната линия пое топката, преодоля на скорост футболист в зелено и страничния съдия, който се изпречи на пътя му, за да асистира на своя колега в атака.

След успеха Белгия се нуждае само от 1т., за да продължи на 1/8 финал. "Червените дяволи" постигнаха своята най-голяма победа на Евро финали и над Ейре в своята история, но дори ако головата разлика стане по-добра от тази на "Скуадра Адзура", то белгийците няма как да изместят Италия от първото място ако тимът на Конте се провали в последната си срещата, защото в прекия двубой "адзурите" се поздравиха с успеха.