Исландия изпусна шансът за историческа победа

Исландия и Унгария завършиха 1-1 като и двата отбора запазват шансове за класиране напред в турнира. Островитяните поведоха в 38-та минута след точно изпълнена дузпа от Гилфи Сигурдсон, но в 88-та минута злощастен автогол си вкара Саеварсон.

През първата част "маджарите" владееха повече  топката, но опасностите бяха пред тяхната врата. В 38-та минута 40-годишният Габор Кирай направи грешка изтървавайки центрирана топка, която бе продължена към футболист в синьо, който беше фаулиран, за да се стигне до отсъдена дузпа в полза на Исландия. Халфът на Суонзи Гилфи Сигурдсон не сбърка от бялата точка и оформи крайния резултат за първото полувреме.

През втората част Унгария не съумяваше да създаде опасности за гол. "Маджарите" се мъчеха с плътната отбрана на исландците, които се бяха прибрали почти цяло второ полувреме дълбоко в своята половина.

В игра се появи и ветеранът Ейдур Гудиьонсен, който имаше шанс в добавеното време да донесе победата на своя отбор, която бе отнета от друг негов съотборник в 88-та минута. Центриране на Николич бе засечено във вратата от  Саеварсон и Исландия пропусна своя шанс за историческа победа и почти сигурно излизане от група F.

В продължението на срещата Сигурдсон изпълни пряк свободен удар в стената, топката се върна към Гудиьонсен, но изстрела на легендарния нападател рикошира в няколко бранителя и не намери очертанията на вратата.