Роналдо грешник за Португалия в нова издънка на отбора

Португалия не успя да се поздрави с успех и във втория си мач на Евро 2016 и трябваше да се задоволи с една точка. В предпоследния цикъл от срещи в група F, иберииците завършиха 0-0 с тима на Австрия.

Въпреки че през цялата среща отборът на Фернандо Сантош доминираше на терена, организираната отбрана на австрийците разочарова със силното си представяне Кристиано Роналдо и неговите съотборници.

Звездата на Реал Мадрид отново нямаше ден и ударите му или минаваха в страни от вратата или бяха отразявани от Алмер. Натискът на Португалия водеше единствено до изобилие от корнери, като най - близо до гола през първото полувреме, португалците бяха именно след центриране от ъглов удар и изстрел на Нани, който срещна страничния стълб.

През второто полувреме нещата не се промениха особено. Португалия нападаше, а Австрия героично се отбраняваше. Кулминацията настъпи десетина минути преди края на мача. Кристиано Роналдо бе фаулиран в наказателното поле и Никола Рицоли показа бялата точка. Зад топката застана именно Роналдо, но изстрелът му се отклони от гредата.

До края на двубоя Роналдо все пак вкара, но голът му бе отменен справедливо заради засада. Така след фал старта срещу Исландия, последва нова стъпка на криво с Австрия и сега всичко зависи от последния мач на иберииците с водача в групата Унгария. Австрия пък се изправя срещу Исландия и ще разчита при победа, ако Португалия спечели своя мач, да се докопа до 1/8 финалите като един от най - добрите трети отбори.