Без изненади в Група А

След изиграните последни срещи в група "А", очакваните фаворити Франция и Швейцария, излязоха като първи и втори отбор след нулево реми, което устройваше и двата отбора, независимо от резултата в "балканското дерби" между Албания и Румъния.

Дидие Дешан даде почивка на някои от своите звезди, като Пайе и Жиру бяха оставени извън стартовата единайсеторка. Жиняк, Сисоко и Кабай започнаха като титуляри за първи път на Евро 2016.

Въпреки че не паднаха голове, през първото полувреме "петлите" създадоха множество положения, но късметът и Ян Зомер попречиха те да се превърнат в гол. Най-близо до попадението беше Пол Погба, който уцели напречната греда след силен изстрел от далечна дистанция в 17-та минута.

Второто полувреме бе изиграно предпазливо и от двата отбора. Французите все пак бяха по - активния тим, а "кръстоносците" изчакваха своите положения на контраатака. Дешан пусна след час игра Диитри Пайе, който отново блесна с красиво изпълнение, но този път гредата попречи на халфа на Уест Хям да отбележи третото си попадение в турнира.

В самия край на срещата Швейцария трябваше да получи дузпа заради задържане на Джемайли от Бакари Саня, но реферът Скомина подпря домакините и сигнал не последва.

В двубоя между Албания и Румъния победата отиде при "орлите" след минимален успех с 1-0. Голът бе отбелязан от Арманду Садику в 43-та минута. Това е историческа първа победа на Албания в дебюта им  на европейско първенство и успех над Румъния, който не беше постиган цели 68 години.

Албанците имат минимален шанс да се класират като един от най - добрите 4 трети отбора и по-всяка вероятност ще напуснат турнира. Франция и Швейцария пък ще очакват развръзката в Група "С", където са тимовете на Германия, Полша, Северна Ирландия и Украйна, за да разберат своите съперници на 1/8 финалите.