Полша и Германия потеглиха към 1/8 финалите

Полша и Германия се класираха за осминафиналите след минимални победи с по 1-0 над отборите на Украйна и Северна Ирландия.

"Дружина Полска" изигра пестелив двубой предоставяйки през повечето време инициативата на Украйна, но украинците така и не можаха да представят дори и малко от играта си от първия двубой срещу световния шампион.

Ярмоленко и Коноплянка провеждаха пробиви по крилата, но стабилната защита на поляците не допускаше сериозни опасности пред своята врата. През първата част защитата на тима воден от Адам Навалка се пропука един път сериозно, изпускайки зад гърба си сам срещу вратаря звездата на украинците Ярмоленко, но ударът му бе неточен.

През втората част на терена се появи Якуб Бласчиковски. Именно Куба отбеляза победното попадение за своя отбор в  54-та минута след добре насочен изстрел в десния ъгъл на пазената от Пятов врата. Малко по - късно Капустка можеше да удвои, но не сполучи, стреляйки в страни от вратата.

До края на срещата Украйна се мъчеше да избегне загубата, но си личеше колко обезверени бяха футболистите в жълто. След края Украйна се превърна в единственият отбор, който не спечели нито една точка, като дори не отбеляза и попадение.

В следващата фаза Полша ще играе срещу отбора на Швейцария.

Германия също спечели минимално с 1-0 над Северна Ирландия, но това бе достатъчно на Бундестимът да оглави група С.  Единствения гол вкара Марио Гомес в 30-та минуата. Германците имаха изобилие от положения, гарнирани и с две греди, но повече голове така и не бяха отбелязани.

Съперник на немците ще бъде един от отборите завършил на трето място  в Група А, В или F.