Роналдо изригна, но защитата провали Португалия

Истински спектакъл с шест гола изиграха Португалия и Унгария. Двубоят завърши 3-3, като иберийците трябваше на три пъти да изравняват резултата.

Кристиано Роналдо се превърна във футболиста с най-много мачове на  Европейско първенство, а и рекордьор по отбелязани попадения на 4 поредни европейски първенства.

Срещата започна с обичайния натиск на "мореплавателите", който както и в предишните двубои доведе до изобилие от корнери. Унгария се бранеше добре и се опитваше да използва всяка възможност за контраатака.

"Маджарите" играха без напрежение с оглед факта, че стана сигурно класирането им и се опитваха да се надиграват с далеч по - класния тим на Португалия. След изпълнение на корнер и не добре изчистена топка от защитата на португалците, коженото кълбо попадна в Золтан Гера, който със страхотен изстрел го прати в мрежата на Руи Патрасио в 19-та минута.

Малко преди края на първата част, Кристиано Роналдо намери в коридор Нани и крилото изравни резултата, стреляйки незабавно в близкия ъгъл на вратата, пазена от 40-годишния ветеран Габор Кирай.

Второто полувреме започна взривоопасно с дъжд от голове. Балаш Джуджак изведе "маджарите" отново напред в резултата след изпълнение на пряк свободен удар в 47-та минута. В 50-та минута резултатът вече беше изравнен. Кристиано Роналдо отбеляза изключително красиво попадение засичайки с пета центрираната топка.

Унгария не трябваше да чака дълго преди отново до излезе напред в резултата. Голмайстор пак беше Джуджек, който стреля силно от далечна дистанция, топката рикошира в крака на Луиш Нани и се оплете за трети път в мрежата на Луи Патрисио в 55-та минута. Кристиано Роналдо отговори достойно на Балаш Джуджак и в 62-та минута изравни резултата, реализирайки с глава.

Броени секунди след гола на Роналдо, Салай можеше да вкара четвърти гол за Унгария, но ударът му срещна страничния стълб. До края на срещата двата отбора поуспокоиха темпото и се примириха с равенството.

Португалия без победа, но и без допуснато поражение се класира като един от най-добрите трети отбори и на 1/8 финал, където ще срещне състава на Хърватска, докато Унгария ще се изправи срещу отбора на Белгия, които завършиха на второто място в Група Е