Ейре победи апатична Италия и продължи на 1/8 финал. Белгия също подпечата преминаването си напред в турнира

Ейре успя в последните минути да се добре до победа с 1-0 над Италия и да се класира за следващата фаза на турнира.

Победният гол за "детелините" вкара Роби Брейди в 85-та минута след центриране на Хулахан. Малко преди това именно Хулахан направи най - големия пропуск в срещата, оставайки сам срещу Салваторе Сиригу, но ударът му бе слаб и попадна право във вратаря.

Антонио Конте бе подбрал експериментален състав, давайки почивка на титулярите си, които му завоюваха първото място в групата. Цели осем промени се наблюдаваха в редиците на Скуадра Адзура - на вратата застана Салваторе Сиригу, Анджело Огбона и Матиа де Шилио се появиха в отбрана. Изцяло подновена халфова линия, в която личаха имената на Флоренци, Стураро, Мота и Бернардески, а в нападение Заза и Чиро Имобиле трябваха да вкарват головете за Италия.

Нищо интересно обаче не направиха в предни позиции италианците, които разчитаха предимно на отбраната. Едва в края, когато на терена се появиха Ел Шарауи и Лоренцо Инсиние, нещата в предни позиции малко живнаха, като изстрел на Инсиние дори рикошира в гредата.

Италия ще се изправи срещу Испания на 1/8 финал, докато Ейре ще играе срещу домакина Франция.

В другата среща Белгия постигна късна победа след гол на Раджа Наинголан в 84-та минута след топовен изстрел извън наказателното поле. Това бе последният двубой на Златан Ибрахимович, който не успя да се разпише и да остави името си редом до това на Кристиано Роналдо като голмайстор вкарал на четири поредни първенства.

"Червените дяволи" ще играят срещу Унгария, докато Швеция стяга куфарите, като не успя да отбележи нито едно попадение(голът срещу Ейре бе автогол).