Байерн Мюнхен отлага празненствата за следващата седмица

Байерн Мюнхен завърши 1-1 с Борусия М'гладбах и не успя да стане шампион и в този кръг на Бундеслигата.

Въпреки че поведоха още в 6-та минута с гол на Тома Мюлер, баварците допуснаха изравняване двайсетина минути преди края на срещата, като Андре Хаан донесе точката на "жребчетата".

Пеп Гуардиола бе дал почивка на множество от своите титуляри с оглед престоящия мач реванш с Атлетико Мадрид в Шампионската Лига. На пейката се озоваха - Левандовски, Артуро Видал, Тиаго Алкантара и Дъглас Коща, който се появи в течение на срещата. Извън състава пък бяха оставени Шаби Алонсо и капитанът Филип Лам.

Борусия Дортмунд успя да разгроми Волфсбург с 5-1 и съкрати аванса на Байерн на 5т., но баварците едва ли ще изтърват първото място с оглед на програмата им до края на шампионата. Дори да допуснат нова издънка при визитата си на Инголщад 04, то в последния кръг, на "Алианц Арена" пристига изпадналия във втора Бундеслига Хановер 96, което е предпоставка за сигурна победа.