Гризман изстреля Франция на 1/4 финал

Франция постигна магически обрат срещу Ейре и започна да гледа към 1/4 финала. "Петлите" спечелиха с 2-1 с голове на Антоан Гризман(57,61), а попадението за Република Ирландия вкара от дузпа Роби Брейди(2)

Мачът започна ударно, след като още във втората минута Уго Лорис трябваше да вади топката от мрежата. Центриране в наказателното поле намери Шейн Лонг, нападателят обаче бе повален от Пол Погба и за Никола Рицоли не остана друга опция освен да посочи бялата точка.

Зад топката застана героят от мача с Италия Роби Брейди, който майсторски изпълни дузпата, за да даде аванс на "детелините". Франция се опита да отговори на отправеното предизвикателство, но Рандълф бе стабилен под рамката на вратата.

Ирландският страж спаси опасен изстрел Пол Погба от пряк свободен удар. Отборът воден от Мартин О'Нийл успяваше да затвори празните пространства, а в халфовата линия на "петлите" липсваше креативност, за да се стигне до нещо по - интересно в предни позиции. С оглед на накъсаната игра, която се получи, до края на полувремето, не бяха отбелязани повече голове.

През втората част Франция излезе напълно преобразена. В игра се появи Кингсли Коман на мястото на Н'голо Канте. В 47-та минута Косчелни можеше да изравни резултата, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Малко по  - късно Дарън Рандълф се наложи да показва класа, спасявайки силен шут на Матюиди.

В 57-та минута обаче Гризман възстанови равенството. Нападателят засече с глава топката след центриране на Саня. "Петлите" усетиха, че техният опонент загуби своята увереност и нанесоха решителен втори удар.

Антоан Гризман бе изведен на голова позиция от Жиру и насочи топката за втори път в мрежата на "детелините", за да направи обрата пълен в 61-та минута. Отново комбинация между Жиру и Гризман изведе последния сам срещу вратаря, но нападателят на Атлетико Мадрид бе застигнат и фаулиран в гръб от Дъфи.

Никола Рицоли изгони бранителя и в 66-та минута Франция остана с човек по - вече на терена. Това помогна на домакина на турнира да овладее още повече  мача и появилия се на терена Жиняк уцели гредата в 77-та минута. Отново той можеше да покачи на 3-1, но опропасти открилото се положение пред него.

В продължението на срещата, Антоан Гризман трябваше да оформи своя хеттрик, но Рандъл спаси и остави резултатът непроменен. Така след успеха в днешния двубой, Франция ще очаква победителят между Англия и Исландия на четвъртфинал.