Германия сгази Словакия за място на четвъртфинал

Германия се саморазправи със Словакия, побеждавайки ги с класическото 3-0, показвайки, че поражението от словаците преди старта на Евро 2016 с 1-3 в контрола, беше нищо повече от лош резултат. Головете за немците вкараха Жером Боатенг(8), Марио Гомес(41) и Дракслер(63).

Срещата започна добре за Маншафта. Тимът на Йоаким Льов се настани още от началните минути в полето на своя съперник и започна да упражнява натиск. След центриране от корнер, защитата не изчисти добре, топката се озова в Жером Боатенг, който без да се бави я изстреля силно от дистанция за 1-0.

Малко по-късно Марио Гомес бе изблъскан в гръб от Мартин Шкъртел и съдията посочи бялата точка. Месут Йозил не успя да отбележи, като Козачик хвана ъгъла и отрази дузпата.

Спасената дузпа не даде нужния импулс на словаците и те продължиха да се бранят. В края на първата част Дракслер проби по крилото и намери Марио Гомес в наказателното поле, като за тарана не представляваше проблем да удвои резултата.

През втората част нещата не се промениха особено. Словаците се опитаха да бъдат малко по - остри в предни позиции и да вкарат гол, който да ги върне в мача, но без успех.

Повечето ситуации пред Мануел Нойер бяха от статични положения, които не успяха да затруднят особено вратаря на Б. Мюнхен. В 63-та минута всичко свърши за Словакия, след като Юлиян Дракслер бе оставен непокрит след корнер и от въздуха направи резултата класически.

Успехът на Германия е най-резултатен на Европейско първенство от 20 години насам, като немците запазиха вратата си суха в четвърти пореден мач на турнира.

На 1/4 финал, съперник на Германия ще бъде един от отборите на Испания или Италия.