Белгия си осигури среща с Уелс на 1/4 финал, след бой над "маджарите"

Белгия си осигури среща с Уелс на 1/4 финал, след бой над

Белгия хвърли як пердах на Унгария, побеждавайки "маджарите" с 4-0. Попаденията за "червените дяволи" вкараха Тоби Алдервейрелед(10), Миши Батшуай(78), Еден Азар(80) и Караско(90+1).

Ветеранът Габор Кирай беше подложен на истински обстрел, като към неговата врата бяха отправени над 20 удара, като 40-годишния страж успя да отрази 10 от тях, но въпреки това трябваше да извади топката четири пъти от мрежата.

Първият гол падна след центриране от статично положения на Кевин де Бройне. Той качи топката на главата на Тоби Алдервейрелед и бранителят откри резултата. Изключителни бързи контраатаки раздираха цялата отбрана на "маджарите" и само пропуските на Мертенс и Лукако пречеха резултатът да набъбне.

До края на първата част най-сериозното положение за нов гол бе след изпълнен пряк свободен удар от Кевин де Бройне. Топката влизаше точно под гредата, но Кирай с уникална намеса я чукна достатъчно, за да я избие в напречния стълб и да запази шансовете на своя отбор за след почивката.

Второто полувреме започна с ново спасяване на унгарския страж след силен изстрел на Еден Азар. Унгария се опита да погледне малко по - смело към вратата, но Салай не получаваше необходимата подкрепа в предни позиции и белгийската защита се справяше почти безпроблемно.

"Червените дяволи" продължаваха да пропускат положение след положение, докато на терена не се появиха резервите Яник Ферейра Караско и Миши Батшуай. Именно Батшуай, малко след влизането си в игра, с първото си докосване до топката я прати в унгарската врата за втори път в 78-та минута.

Деведесет секунди по-късно страхотен пробив на Еден Азар, завърши с прецизен изстрел от негова страна, за да доведе до трети гол в актива на белгийците. Това бе първият гол на Азар отбелязан на голям форум. В добавеното време на срещата, Караско оформи крайния резултат от 4-0.

На четвърт финалите, Белгия ще играе с Уелс, като  двата отбора са познайници от квалификациите за Евро 2016.