Сладък реванш за Италия потопи "Ла Роха" в сълзи

Сладък реванш за Италия потопи

Италия постигна своето сладко отмъщение над Испания, за загубения финал преди четири години с разгромния резултат от 4-0. Днес "адзурите" се наложиха с 2-0 и детронираха Испания от европейския трон, след като две години подред иберийците са шампионите на Стария Континент.

През първото полувреме тимът на Антонио Конте надигра своя опонент по всички параметри. Показателно беше, че до края на първата част Италия беше отборът, който имаше по - голям процент във владеенето на топката.

Грациано Пеле можеше да открие резултата с глава в 8-та минута, но отлична намеса на Де Хеа попречи това да се случи. Три минутки по - късно Джекерини със задна ножица уцели гредата, но дори топката да беше попаднала в мрежата, Джуней Чакър щеше да отмени гола поради опасна игра.

В 33-та минута "Скуадра Адзура" излезе напред в резултата. Едер стреля силно от пряк свободен удар, а Де Хеа изби топката право в Джекерини. Дребничкият нападател не я пое добре, но тя отиде на крака на Джорджо Киелини, който на празна врата нямаше как да сбърка.

На почивката Адурис се появи на мястото на Нолито, като целта пред Испания беше ясна, а именно вклиняването на типичен таран, с който да се гони обрат. Натискът обаче не даваше необходимия резултат и  в 70-та минута на терена се появи и Лукас Васкес, който замени Алваро Мората.

Младият нападател на Реал Мадрид посъживи действията на "ла фурия". Именно той бе изведен от Адурис сам срещу Буфон и уцели страничната греда, но се оказа, че флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада.

В рамките на две минути в 77 и 78, Буфон трябваше да спасява на два пъти своята врата след опасни изстрели на Иниеста и Пике. Жерар Пике имаше отново шанс да изравни след объркване в италианската защита, но Буфон беше на мястото си и спаси.

Както и в мача с Белгия,с  контраатака италианците довършиха окончателно своя противник. В продължението на срещата резервите Дармиан и Инсиние взеха дейно участие в нападението. Стигна се до пас към Грациано Пеле, който вкара гол близнак като този във вратата на "червените дяволи" и изпрати Италия на 1/4 финал, където ще ги чака силния тим на Германия.