Бейл си уреди среща с Кристиано, Белгия си стегна куфарите от Франци

Уелс подобно на Исландия хвърли нова бомба на Евро 2016. "Драконите" отстраниха фаворита Белгия след победа от 3-1 и се класираха за 1/2 финал.

Белгия имаше предимство през първата четвърт на полувремето. Още в 6-та минута, топката на три пъти бе изчистена от гол линията и спасена Хенеси. Първият изстрел нанесе Караско, но вратарят се справи, а след това последователни удари на Муние и Азар бяха блокирани от телата на бранители, застанали на гол линията.

В 13-та минута обаче нямаше кой да блокира бомбата на Раджа Наинголан. "Нинджата" стреля от далечна дистанция и вкара изключително красив гол, с който изведе "червените дяволи" напред в резултата.

След това Уелс се окопитиха и започнаха да търсят изравняването. То дойде след изпълнение на корнер, при което Джордан Лукако увисна при центрирането, а Ашли Уилямс необезпокояван насочи с глава топката в мрежата на Куртоа, с което изравни резултата и вкара втория си гол с екипа на Уелс.

Втората част не донесе много позитиви в редиците на Белгия. Липсата на двамата ключови бранители в състава - Ян Вертонген, който се контузи на тренировка и Вермален, който бе наказан заради два жълти картона, оказа своето влияние.

В 55-та минута Робсън-Кану изведе Уелс напред в резултата. Нападателят се освободи по елементарен начин от защитниците на "червените дяволи" и насочи неспасяемо коженото кълбо в десния ъгъл на Куртоа.

Белгия се хвърли да изравнява резултата, но отбраната на "драконите" не допускаше сериозни опасности пред своя вратар. В 85-та минута всичко свърши след трети гол за Уелс, който бе вкаран от резервата Воукс.

На полу- финала ще се срещнат Уелс и Португалия, което означава, че това ще бъде сблъсък между  звездите на Реал Мадрид - Гарет Бейл и Кристиано Роналдо.. Белгия пък напуска надпреварата и остава поредно голямо разочарование на голямо първенство, независимо от "златното" поколение, с което разполага.