Германия ликува! 18 дузпи пращат немците на 1/2 финал

Драмата на дузпите изхвърли Италия от Евро 2016 и класира Германия на 1/2 финал. В редовното време и продълженията резултатът бе 1-1, като и двете попадения паднаха през втората част.

Първо Месут Йозил откри резултата в 65-та минута, Леонардо Бонучи от дузпа изравни в 78-та. В продълженията от по петнайсет минути нямаше много положения и се стигна до рулетката на дузпите, при която бяха изпълнени 18 наказателни удара, като едва 11 от тях бяха точни.

За немците пропуски от бялата точка направиха - Мюлер, Йозил и Швайнщайгер, а точни бяха - Кроос, Дракслер, Хумелс, Кимих, Боатенга, а  победната дузпа вкара Хектор.

Грешниците за "Скуадра Адзура" при дузпите бяха - Симоне Заза, Гразциано Пеле, Бонучи и Дармиан, докато останалите дузпи бяха отбелязани от - Инсиние, Бардзали, Джекерини, Пароло и Де Шилио.

Така след 6-5 след изстрелите от бялата точка, Германия за първи път в историята си елиминира Италия по такъв начин, а за "адзурите" остава горчилката от отпадането, но и факта, че това по всяка вероятност е последното голямо първенство на легендарния Буфон, но и последен мач на един от най - големите капацитети в треньорската професия - Антонио Конте, който започв работа в Чесли.