Франция сложи край на исландската приказка

В най-резултатния мач на Евро 2016, Франция разгроми Исландия с 5-2 и се класира на 1/2 финал, където ще срещне Германия.  "Петлите" решиха всичко още през първата част, когато вкараха четири гола.

Оливие Жиру откри резултата в 12-та минута след отлично извеждащо подаване зад гърба на защитата от Матюиди. В 19-та минута резултатът стана 2-0. Пол Погба засече центриране с глава от корнер и удвои аванса на французите.

В самия край на първата част самоза три минути разгромът на Исландия бе пълен. В 42-та Димитри Пайе отбеляза за класическото 3-0, а в 45-та Антоан Гризман заби четвъртия гол във вратата на Халдорсон, с което поведе еднолично класирането за голмайсторския приз на Евро 2016 със своите 4 попадения до момента.

През втората част головете продължиха да валят. В 56-та минута Сигторсон разпечата вратата на Уго Лорис, но дори и малката надежда за частичен обрат умря две минутки по - късно, когато Оливие Жиру вкара втория си гол в мача, за да направи резултата 5-1. В края на двубоя Бярнасон отбеляза за 5-2 и по този начин бе оформен и крайния резултат.

Полуфиналът срещу Германия ще се изиграе на 7 юли и според повечето анализатори, победителят от двойката, ще триумфира и с титлата на Евро 2016.