Кристиано спечели битката с Бейл и Португалия е на финал

Португалия постигна най - накрая победа на Евро 2016, побеждавайки Уелс с 2-0 и се класира на финал. Головете за "мореплавателите" вкараха Кристиано Роналдо(50) и Луиш Нани(53).

Двубоят за тима на Фернандо Сантош пропусна бранителят Пепе, който е с контузия. Негов заместник бе Бруно Алвеш, който изигра отличен двубой и не позволи на Гарет Бейл, Арън Рамзи и Робсън Кану да застрашат вратата на Руи Патрисио.

През първата част нямаше много голови положения. Иберийците действаха прогнозируемо, търсейки Роналдо в предни позиции, но защитата на Уелс очакваше точно това и персоналният пазач на Кристиано в лицето на Гънтър ликвидираше всяка опасност. "Драконите"  не бяха много креативни също в търсенето на гола, като единствено пробиви на Гарет Бейл тормозеха до известна степен португалците.

Второто полувреме започна ударно за "мореплавателите", които в рамките на три минути нокаутираха своя съперник и си спечелиха квота за финала. Кристиано Роналдо отбеляза с глава след центриране, правейки резултата 1-0 в 50-та минута, а малко по - късно негов изстрел се превърна в асистенция, защото бе твърде слаб,но отиде право в краката на Нани, който оформи крайния резултат от 2-0.

С гола си срещу Уелс, Роналдо вече има 9 попадения на европейски първенства и по този начин изравни рекорда на Мишел Платини, който има също 9 гола. Днес "мореплавателите" ще разберат съперника си на финала, когато стане ясен победителят между домакина Франция и  Германия.