Берое преодоля Радник, Славия приключи с евроучастието си

Българските участници Берое и Славия изиграха своите мачове реванш в Лига Европа, но за съжаление само старозагорци продължават напред  в турнира.

Въпреки победата в София с 1-0, Славия допусна поражение от Заглебие Любин в Полша с 3-0 и трябва да се раздели със своя път в Европа, който се оказа възмоно най - краткия след 20 годишно отсъствие.

Головете за домакините отбелязаха бившият играч на Лудогорец - Гулдан(21), Пьонтек се разписа в 65-та минута, а класическата победа за домакините оформи Пападополус в 85-та минута. В следващия кръг, Заглебие Любин ще срещне носителя на Купата на Сърбия - Партизан Белград, където се подвизава и Валери Божинов.

Берое успя да се наложи над Радник (Бийелина) с 2-0, като и двете попадения бяха дело на Ерик Почански, който се разписа в рамките на една минута - в 79-та и в 80-та.

Макар че не убедиха с представянето си, беройци ще представят България във втория предварителен кръг на Лига Европа, където ще се изправят срещу финландския ХИК Хелзинки.