Франция на финал, Световния шампион стяга куфарите

Франция победи Германия с 2-0 и в неделя на "Стад дьо Франс" ще се изправят срещу Португалия. Двете попадения в срещата бяха дело на Антоан Гризман, който се разписа от дузпа в 45-та минута и оформи крайния резултат в 72-та.

През първата част Германия доминираше на терена, но добри изяви на Уго Лорис запазваха резултата непроменен. Нойер, трябваше също да се намесва в самото начало на полувремето след изстрел на Гризман в най-чистото положение за "петлите" преди почивката.

В добавеното време на първата част, реферът Никола Рицоли свири спорна дузпа за игра с ръка на Бастиан Швайнщайгер, а Гризман я превърна в гол.

След почивката "петлите" стартираха самоуверено, но с течение на срещата Бундестимът започна да търси изравняването. Германците обаче не можеха да се възползват от своите положения и бяха наказани фатално в 72-та минута.

Погба центрира, Нойер успя да избие топката, но тя отиде в Гризман, който вкара втория си гол в мача и шести в турнира, за да оформи крайния резултат от 2-0. До края натискът на Германия не доведе до нищо и Световния Шампион напусна на 1/2 финал надпреварата.

Франция не е побеждавала Германия на голям футболен форум 58 години, а двата пъти, когато "петлите" са стигали до финал на Европейско първенство, след това са триумфирали с купата.