Лудогорец показа, че си е научил урока и потегли уверено в Европа

Снимка: ludogorec.net

Лудогорец спечели първия си мач в Шампионската Лига срещу Младост (Подгорица) с 2-0 на "Лудогорец Арена" и показа, че издънката срещу Милсами през миналата година беше само лош урок, от който са извлечени нужните поуки.

Разградчани можеха да се поздравят с много по - убедителна победа, но пропуски на Кафу, Лукоки, Вандерсон и Кишада лишиха "орлите" от по-изразителен успех.

В 13-та минута домакините поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа от  Козмин Моци. Румънецът стреля в центъра на вратата и не остави шанс на вратаря. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение срещу Джоди Лукоки.

В 26-та минута именно Лукоки се озова в прегръдките на своите съотборници. Страхотен пробив на Натанаел и негово центриране бяха в основата на второто попадение за "зелените", което се оказа и последно в мача.

До края на първата част Вандерсон вкара за трети път топката в мрежата на Младост, но голът бе отменен справедливо поради засада. През второто полувреме Лудогорец продължаваше да доминира на терена и само късметът спаси гостите от разгром.

Черногорците не успяха да застрашат Владислав Стоянов през целия двубой и ще се надяват на истинско чудо на 19  юли в Подгорица, когато е реваншът срещу петкратния шампион на България.