Лудогорец премина без проблем в трети предварителен кръг на Шампионската Лига

Снимка: ludogorec.net

Лудогорец се поздрави с победа срещу Младост (Подгорица) и в реванша. "Орлите" спечелиха с 3-0 и с общ резултат от 5-0 продължават напред в турнира.

Головете за разградчани вкараха Джоди Лукоки(39,64) на два пъти и Вандерсон(49). Още в 7-та минута Лудогорец можеше да открие резултата, но страхотен пропуск на Лукас Саша попречи това да се случи.

В 24-та минута Козмин Моци опропасти друга отлична възможност. Румънецът пропусна дузпа отсъдена за нарушение срещу Марселиньо и за разлика от първия двубой, когато отбеляза, в Подгорица изпълнението му бе под всякаква критика.

В 34-та минута всички подкрепящи Лудогорец изтръпнаха след гол на Капитович във вратата на Владислав Стоянов. За щастие реферът отмени попадението, като не стана ясно дали заради засада или заради извършено нарушение в наказателното поле.

Малко преди края на първата част, Лукоки отбеляза гола на успокоението и прати Лудогорец на почивка с гол аванс. Втората част започна по най-добрия начин след ново попадение на Вандерсон, който премина на парад между бранителите на Младост, за да прати топката в мрежата.

В 64-та минута Лукоки реализира своя втори гол в мача и общо трети в турнира на богатите, след като в Разград конгоанецът бе точен отново. До края на двубоя, повече попадения не паднаха, а "зелените" ще трябва да играят в следващата  фаза  на турнира срещу шампиона на Сърбия - Цървена Звезда.