Без Ибрахимович, защитник трябваше да бележи за успеха над Бастия

Снимка: Getty Images

Сезонът във френската Лига 1 започна с двубоя между Бастия и шампиона ПСЖ. Парижани трябваше да покажат своето ново лице под ръководството на Унай Емери и без своята голяма звезда в състава Златан Ибрахимович, който вече бележи за Манчестър Юнайтед.

Първият мач не донесе много положителни емоции във феновете, въпреки че техният отбор победи. ПСЖ не успяха да създадат достатъчно на брой голови положения, като единствено по-големият процент на владеене на топката, бе в основата на измъчения успех.

Като титуляр започна новопривлеченият от Ница Хатем Бен Арфа, а през втората част се появи другото ново попълнение в предни позиции - Хесе, който трябваше да напусне "Бернабео", след пристигането на Алваро Мората.

Победата донесе бранителят Лейвин Курзава в 73-та минута, с което направи дебюта на Емери на кормилото на ПСЖ във Лига 1 успешен.

В другата среща, която се изигра от откриващия кръг, бе между Монако и Гингам. "Монегаските" трябваше да правят обрат на своя стадион         "Луй II", след като на почивката изоставаха с 0-2. През втората част все пак Монако стигна до равенството,като голове на Фабоньо от дузпа в 71-та минута и Бернардо Силва в 84-та минута оформиха крайното 2-2.