Хъл Сити взеха скалпа на шампиона на Англия

Хъл Сити спечелиха с 2-1 срещу настоящия шампион Лестър в откриването на Висшата Лига. Головете за "тигрите" бяха дело на Адама Диоманде(45) и Робърт Снодграс(57), а за Лестър от дузпа бе точен Риад Марез(47).

Двубоят започна с изключителна битка по целия терен. Гостите все пак установиха по - траен контрол върху събитията на "Кей Си Стейдиъм", владеейки повече коженото кълбо,но изпитвайки трудност в създаването на голови положения.

В самия край на първата част пред "лисиците" се откриха няколко отлични възможности за гол, като удар на Фукс бе отразен от Якупович, топката попадна в Джейми Варди, но изстрелът му бе избит от голлинията от защитник. Опасността не премина, защото Риад Марез получи трети шанс да отбележи, но ударът му премина в страни от целта.

Пореден пропуск за отбора воден от Клаудио Раниери направи Варди, който получи отличен пас от новото попълнение Ахмед Муса, но изстрела на нападателя отиде високо в аут.

В добавеното време, след изпълнение на корнер, Дейвис отклони топката с глава,но Шмайхел със сетни сили успя да спаси. Въпреки намесата му, коженото кълбо отиде при двама играча на Хъл, които успяха по изключително атрактивен начин със задна ножица да уцелят едновременно топката и тя да се озове в мрежата. Ернандес и Диоманде докоснаха топката при гола, но попадението бе зачетено на сметката на последния.

В самото начало на втората част, спорна дузпа в полза на шампионите бе отсъдена за нарушение срещу Дамарай Грей, но от повторенията се видя, че Андрюс Таузенд фаулира младока извън наказателното поле. Зад топката застана Риад Марез, който не сбърка и изравни резултата.

Надеждите за пълен обрат угаснаха в 57-та минута, когато с изстрел извън наказателното поле, Робърт Снодграс донесе успехът за "тигрите".

Със загубата от новака във Висшата Лига ,започна тежкия а според мнозина и невъзможен път за защита на титлата от миналия сезон за "лисиците" на Раниери.