Пеп Гуардиола извади късмет в първия си мач от Висшата Лига

Манчестър Сити успя да надделее с 2-1 срещу  Съндърланд. Това бе дебютен двубой на новия наставник на "гражданите" Хосеп Гуардиола в Премиър Лийг, който имаше възможността да покаже изградения от него отбор, пред препълнения "Етихад Стейдиъм".

Още в 4-та минута Сити излезе напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Серхио Агуеро, която бе отсъдена за нарушение срещу Рахим Стърлинг от страна на Аанхолт.

Домакините не успяха да се възползват от психологическото си предимство от ранно отбелязания гол. Владеенето на топката беше в полза на Манчестър Сити, но изключително голям брак в пасовете бе една от негативните страни в представянето им през целия двубой.

Това по всяка вероятност бе и от факта, че Гуардиола постоянно рутираше своя състав в различна постройка и схема на игра, с която футболистите трябваше да се напасват в течение на срещата.

През първата част нямаше много голови положения пред двете врати, като Кабайеро, който бе избран за титуляр пред Джо Харт, трябваше да се намесва единствено при опасен удар на ветерана Джермейн Дефоу.

След почивката нещата не се промениха особено на терена като Сити разиграваха колебливо около наказателното поле на "черните котки", но липса на креативност и удари към противниковата врата правеше  играта им прекалено предвидима,а на моменти дори скучна за наблюдаване.

В 71-та минута Джермейн Дефоу наказа домакините, за апатичността в представянето им, изравнявайки резултата, пускайки елегантно топката до Кабайеро, който нямаше какво да направи.

В самия край на мача Пади Макнеър си заби автогол, с което лиши своя отбор от ценната точка и подари успеха на Манчестър Сити. Макнеър се появи в игра на мястото на голмайстора Дефоу, като Дейвид Мойс определено може да съжалява за тази смяна, която се оказа фатална за тима му.

В състава на Сити пък дебютираха новите попълнения - Джон Стоунс и Нолито.