"Герена" отново се оказа негостоприемен за Лудогорец

Снимка: bnr.bg

Левски победи Лудогорец с 1-0 в София, след гол на Божидар Краев в продължението на мача. Георги Дерменджиев не беше решил да пести сили за Виктория Пилзен и бе пуснал в игра отборът, на който ще разчита за повечето срещи.

През целия двубой борбата на терена бе ожесточена, като това повлия негативно на липсата на достатъчно на брой голови положения. Вандерсон можеше да изведе "орлите" напред в  резултата в 22-та минута, но отлична намеса Йоргачевич запази нулевото равенство.

Малко след това Прохазка нацели горната греда след топовен изстрел от далечна дистанция. Отново словакът можеше да отбележи до края на полувремето, но изстрелът му мина в страни от целта.

През втората част изобилие от сблъсъци накъса още повече играта, което повлия на качеството. В 68-та минута дойде най-чистото положение за "сините", когато Аниете стреля от въздуха,но силният му удар бе отразен от Владо Стоянов.

В самия край на срещата, груба грешка в отбраната на Лудогорец доведе до попадението на в тяхната врата. Паламино и Натанаел се сблъскаха в опитите си да изчистят наглед една елементарна топка. Вместо това си попречиха и Венцислав Христов открадна коженото кълбо и асистира на Божидар Краев, който се оказа в прегръдките на своите съотборници.

Левски успя да победи едва за четвърти път в първенството Лудогорец, като почти всички позитивни резултати, към които може да пречислим и равенствата идват на стадион "Георги Аспарухов". Последната победа над разградчани е през 2014 с 3-2, когато Лудогорец отново е с мисли за мач в Шампионската Лига.

Успехът за "сините" идва точно на време, за да потуши надигащото се напрежение от липсата на добри резултати и изкачва отбора в горната половина на таблицата с актив от 5т.

За Лудогорец поражението не е фатално с оглед началото на сезона. "Зелените" заемат девета позиция с актив от 3т., но са и с мач по - малко. В сряда момчетата на Георги Дерменджиев ще се изправят срещу чешкия шампион Виктория Пилзен, в първи двубой за влизане в груповата фаза на Шампионската Лига.