Манчестър Юнайтед започна с победа сезона в Англия

Жозе Моуриньо стартира с победа във Висшата Лига. "Червените дяволи" се наложиха като гост над Борнемут с 1-3 като головете за Юнайтед отбелязаха Хуан Мата(40), Уейн Рууни(59) и Златан Ибрахимович(64), а почетното попадение за "черешките" бе дело на Адам Смит(69).

Двубоят започна на доста ниски обороти за Премиър Лийг, като и двата отбора не искаха да рискуват прекалено и положения пред двете врати липсваха. В края на първата част обаче две груби грешки на Саймън Франсис доведоха до откриване на резултата.

Бранителят върна неразчетено назад към своя вратар, като буквално изведе Хуан Мата срещу Артур Боруц, но стражът успя да парира изстрела на испанеца. Топката обаче се върна в краката на Франсис, който не успя да отреагира и отново предостави коженото кълбо на Хуан Мата, който на празна врата не сбърка и изпрати Манчестър Юнайтед на почивка с гол аванс.

През второто полувреме Валенсия се пребори на крилото за спорна топка, центрира в наказателното поле, където Марсиал стреля от въздуха, но ударът му се превърна в асистенция към Уейн Рууни, който с глава отклони в мрежата за 2-0 в 59-та минута. В 64-та минута удари часът на Златан Ибрахимович, който продължи статистиката да дебютира с гол в новия си отбор.

Шведът стреля прецизно по диагонал от далечна дистанция и отбеляза поредния си  гол в своята кариера. Малко по - късно Адам Смит оформи крайния резултат от 1-3, като вкара уникално красиво попадение, правейки Давид Де Хеа напълно безпомощен.

В самия край на мача "черешките" можеха да отбележат и втори гол, но само късметът и добрата намеса на Де Хеа попречиха това да се случи. За Манчестър Юнайтед дебютираха Златан Ибрахимович и Ерик Баий, който бе избран и за играч на мача. Като смяна се появи и Хенрих Михтарян, докато Пол Погба трябваше да изтърпи един мач наказание, което получи от последния си двубой с екипа на Ювентус.